ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9816355
*
nr 981 6355
Spegel
Teak, höjd: 122 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2015
kl 20:03:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 22:44:21
1
200 kr
19/9 19:24:06
2
150 kr
19/9 19:24:06
1
200 kr (Budbetjänt)
21/9 08:48:33
3
Vinnande bud
21/9 10:22:44
1
300 kr
21/9 10:22:44
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 981 6355
Spegel
Teak, höjd: 122 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 22:44:21 | 1 | 200 kr |
19/9 19:24:06 | 2 | 150 kr |
19/9 19:24:06 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
21/9 08:48:33 | 3 | Vinnande bud |
21/9 10:22:44 | 1 | 300 kr |
21/9 10:22:44 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32